Větrný tunel (VR + klasické létání) a nyní v AKCI :-)

Patříte mezi nadšence létání ve větrném tunelu? Takový volný pád ve větrném tunelu je luxusní zážitek sám o sobě. Co teprve když je let v tunelu v akci a ještě s ve virtuální realitě .. Jde o kombinaci létání ve větrném tunelu , kde budete mít možnost si vyzkoušet jak klasický volný pád ,tak novinku […]

Větrný tunel VR (létání ve virtuální realitě)

Větrný tunel VR (létání ve virtuální realitě) je úplnou novinkou !! Není nač čekat …Vyskočte z letadla a proleťte se vesmírem 🙂 Díky nejmodernějším technologiím můžete zažít tuto parádu ,která se naplno rozjede v únoru 2019 Vystupte ze své komfortní zóny a vyzkoušejte absolutní novinku ze světa zážitků. Spojili jsme nejoblíbenější zážitek s nejnovějšími technologiemi […]

Slevy a slevové kupony

Že je létání ve větrné tunelu boží,to víme už dlouho. Z tohoto důvodu se snažíme pro Vás zajistit ty nejlepší ceny, novinky a popřípadě různé akce . Přidejte si nás na FACEBOOKU a uvidíte sami 🙂

Chci letět jako pták! Simulátor volného pádu je zde

Představte si pocit, že se vznášíte nad zemí bez kladek, lan a složitých divadelních konstrukcí. Prostě jen plachtíte vzduchem. Ne, nejsme v daleké budoucnosti ani na jiné planetě. Ještě dnes si můžete vyzkoušet pocit volného pádu ve větrném tunelu! Centrum, které Vám v České republice tento neopakovatelný zážitek může nabídnout je Skydive aréna v pražských Letňanech. Zde je […]

Komentáře lidí po letu ve větrném tunelu

Zajímaly by Vás bezprostřední reakce lidí, kteří již absolvovali létání ve větrném tunelu? Jsou ze simulátoru volného pádu nadšení, nebo už by znovu podobný pocit zažít nechtěli? A rezervovali si rovnou další termín letu? To všechno se můžete dočíst ve článku, věnovanému právě jejich komentářům.

Jak se na létání ve větrném tunelu připravit?

Objednali jste si let ve větrném tunelu, ale přesně nevíte, co Vás čeká? A co si vzít s sebou? Odpovědi na mnohé dotazy se můžete dozvědět v sekci nejčastějších dotazů. Pokud se ale chcete dozvědět, jak přesně bude Váš let vypadat a na co se můžete těšit, čtěte dále.

Když se ve větrném tunelu nedaří, co se dařit má?!

I přes veškeré snahy instruktorů a učitelů létání se může stát, že se let ne vždy povede podle našich představ. Nejde o žádnou tragédii a jak víme, trénink je základ úspěchu. Občas se ale stane, že nás právě v oné slabší chvilce někdo zachytí na kameru.

Přehled nejnovějších tunelů ve světě

Téměř každý měsíc se v některém koutu světa otevře nové indoor skydiving centrum, neboli  místo, určené k létání vě větrných tunelech. Neuvěřitelný boom zaznamenává létání ve větrných tunelech již posledních několik let. Ať už se jedná o tunely určené k rekreačnímu, sportovnímu či vědeckému účelu, jejich počet závratně roste.

Centrální zdroj informací o létání ve větrném tunelu

Zajímáte se o létání ve větrném tunelu, ale chybí Vám zdroj informací? Chtěli byste se podívat, jak fungují Indoor skydiving centra ve světě? Nebo toužíte po návštěvě některé z plánovaných mezinárodních akcí?

Průvodce větrnými tunely historií k současnosti

Vertikální větrné tunely (označované též jako vzdušné tunely) jsou obecným označením pro stroje, ve kterých se určitou rychlostí pohybuje vzduch. Tyto tunely mohou sloužit k výzkumu aerodynamiky, jako trenažéry pro parašutisty, nebo jako rekreační zábava pro lidi, toužící po adrenalinu.

Videa s větrnými tunely, která musíte vidět!

O oblíbenosti létání ve větrných tunelech není sporu. Každý rok se všude po světě staví nové a nové tunely, které přináší sportovní i relaxační vyžití. Vznikají také sportovní skupiny, které se létání ve větrných tunelech (tedy indoor skydivingu) věnují profesionálně a závodně. Jejich přehlídky a exhibice je možné vidět například na celosvětové soutěži, pořádané v Severní […]

Nejčastější dotazy o větrných tunelech, aneb co možná nevíte?

Létání ve větrném tunelu, neboli indoor skydiving, má mnoho podob. Od rekreační zábavy, až po seriozní sportovní disciplínu. Tento jedinečný zážitek si tak mohou užívat všichni, od malých dětí až po zkušené parašutisty. Jsou ale nějaká omezení? A mohu zkusit létat, přestože jsem handicapovaný? A je vůbec létání ve  větrném tunelu bezpečné? To všechno se […]

Létají v tunelech také naši sousedé?

Když se před několika lety otevřel v Praze – Letňanech první český vzdušný tunel, byla to dlouho očekávaná novinka, na kterou netrpělivě čekali profesionální letci, parašutisté i lidé, toužící po neobvyklém zážitku. Létání ve vzdušných tunelech může přinášet zábavu a silný adrenalinový zážitek, stejně jako může sloužit parašutistům jako vynikající tréninkový prostředek.

Pohled zpět: O čem všem jsme zde již psali?

Tento web je na světě již více než 3 roky (od 16. 8. 2011). Za tu dobu se zde nahromadilo poměrně zajímavé množství informací. Dnes se zaměříme na jejich přehled.

Aerodynamické tunely NASA

NASA využívá aerodynamické tunely velmi často. Nemá je jen pro kosmonauty na nácvik letu volným pádem. NASA má větrné tunely také na to, aby testovali povrchy a zakřivení letadel – jejich odpor vzduchu a letové vlastnosti.

Obličeje znetvořené ostře rychlým proudem vzduchu

Pěkně rychlý vítr ve tvářích vytváří super efekty, kterým se rádi všichni ostatní zasmějou!

Fotky úsměvů ve větrných tunelech na celém světě

Smějete se rádi a pořád? Mimochodem, pak byste si mohli přečíst nějaký ten vtip, třeba na webu www.vtipy.net. Lidi se samozřejmě rádi fotí ve větrných tunelech, tak jako si uděláte fotku vy, pokud tam zajdete.

Jak olympijští lyžaři využívají větrný tunel, aby vyhráli?

A je tu další zpráva z oblasti větrných tunelů. Tentokrát nejde o větrný tunel pro legraci, čili skydiving větrný tunel. Jde o aerodynamický vědecký větrný tunel, který využívají profesionální lyžaři, aby optimalizovali proudění vzduchu.

Létání ve větrném tunelu zachyceno na videích

Samozřejmě nemůžeme opomenout také na videa, která nejsou z volného pádu ve volném prostoru (z letadla), ale přímo z větrného tunelu. A o ten nám jde především.

3 skvělá videa ze Skydivingu

Jestli se Vám líbí video záznamy z volných pádů, tak to jste tady správně a mám pro Vás dobrou zprávu: jsou tady další videa! Takže hurá do toho.

Video: Nudistický skydiving, čili volný pád

V návaznosti na předchozí videa s rekordními volnými pády přinášíme další zvláštnost. Tentokrát jde o raritu a to je nudistický volný pád (skydiving).

Videa: Největší formace ve volném pádu skydive

V návaznosti na předchozí článek o největších formacích ve volném pádu bychom Vám rádi ukázali videa z těchto skoků. Je to skvělá podívaná.

Největší formace ve skydiving volném pádu

Opět jedna ze zpráv, které nesouvisí s větrným tunelem a umělým volným pádem. Jde o krásné formace utvořené ve vzduchu skupinami lidí, kteří umějí skydiving – skutečný volný pád z letadla.

Větrný tunel klimatický – pro výzkum

A teď trošku seriózně. Je taky spousta dalších možností, jak využít stavbu typu větrný tunel a rozhodne nemusí jít jen o zábavu.

Pro vývoj vozů Renault F1 je potřeba prakticky neustále větrný tunel

Éric Boullier prohlásil, že na vývoj svých vozů F1 používají větrný tunel. Éric Boullier (narozen 9. listopadu 1973, Laval, Francie) je ředitel týmu formule 1 Renault F1a místopředseda Formula One Teams Association (FOTA).

Objevte, jaké je létání ve větrném tunelu

Je to skvělé, mít pocit volného pádu v bezpečném větrném tunelu, zažijte to také! Zkuste si nový oblíbený sport – indoor skydiving. Já taky neváhal a vy taky neváhejte a zkuste si krásu létání ve Skydive Aréně Praha. Klidně při letu zamávejte rodině, kamarádům a kolegům, kteří se na Vás můžou díky skleněné stěne koukat.

Co lidé říkají o větrném tunelu?

Přečtěte si komentáře návštěvníků, kteří přišli do větrného tunelu a vyzkoušeli si, jaké to je létat si vzduchem jako pták.

Parametry větrného tunelu

Možná by Vás zajímalo, jaké má takový větrný tunel parametry. Jaká je jeho výška, jaká je šířka, z čeho je vlastně vyrobený a podobně.

Větrný tunel jako přístroj pro výzkum větrů

Pojem „větrný tunel“ nepatří jen pod zábavu, jak by se po přečtení tohoto webu mohlo zdát. Jsou i větrné tunely jiných typů a jeden takový věděcký Vám v tomto článku představíme.

Největší bodyflight skydiving větrný tunel je v Singapuru

Jmenuje se iFly Singapore a je to největší aerodynamický větrný tunel na světě, ve kterém lze provozovat zážitkový sport bogyflight, neboli skydiving.

Jediná skleněná větrná komora na světě je v Praze

První větrný tunel, čili simulátor volného pádu je kde? Je v pražských Letňanech. Tento skleněný větrný tunel byl otevřen nejen pro výcvik parašutistů, ale i pro „létající“ veřejnost. Létání zajišťuje čtveřice výkonných ventilátorů a díky tomu se můžete vznášet v jediné skleněné vertikální letové komoře na světě.

Kde si můžu zalétat? Kdo létat nemůže?

Kde si můžete zalétat ve větrném tunelu a kdo létat nemůže?

Je těžké naučit se létat?

Je to vlastně těžké, naučit se létat? Jak těžké je létat vzduchem jako pták?

Pro koho je vertikální větrny tunel?

Pro koho je určené létání v leteckém tunelu, čili vertikálním větrném tunelu?

Co je to létání volným pádem?

Létání volným pádem, let těla, akrobacie ve vzduchu, to je vznášení lidského těla v proudu vzduchu produkovaného vertikálním větrným tunelem nebo po dosažení potřebné rychlosti při volném pádu z letadla.

Co je to vertikální větrný tunel?

Vertikální větrný tunel je stroj, který produkuje vertikální vzduchový proud. Pokud se tento vduchový proud pohybuje ve vhodné rychlosti, osoba která vstoupí do tunelu začne létat, jako při volném pádu z letadla.

Jaké jsou investice na stavbu větrného tunelu?

Jde vám určitě jen o zážitek, ale možná vás stejně zajímá, kolik stojí postavit takové zařízení jako větrný tunel. Není to levné.