Objevte, jaké je létání ve větrném tunelu

Je to skvělé, mít pocit volného pádu v bezpečném větrném tunelu, zažijte to také! Zkuste si nový oblíbený sport – indoor skydiving. Já taky neváhal a vy taky neváhejte a zkuste si krásu létání ve Skydive Aréně Praha. Klidně při letu zamávejte rodině, kamarádům a kolegům, kteří se na Vás můžou díky skleněné stěne koukat.

Jak funguje větrný tunel?

Už je to na tomto webu napsané mnohokrát, ale raději se budeme mnohokrát opakovat, než abychom to nejpodstatnější nedostali do Vašich mozkových buněk. Vzduch proudí skrz obrovskou kruhovou trubku, které se říká letová komora. Letová komora má průměr 4,3 metrů a vzduch proudí rychlostí zhruba 270 km/hod. Rychlost vzduchu se mění – reguluje jí letový dispečer podle toho, jak se Vám daří. Je to kvůli bezpečnosti. Když se dostanete do nějaké polohy, ve které byste s danou rychlostí vzduchu spadli, letový dispečer proud vzduchu zrychlí, takže na zem nespadnete, nebojte.

A jak začnete létat? Prostě si stoupnete do dveří tunelu a jakoby spadnete dopředu na zem. Tím se položíte do proudu vzduchu (na zem nedopadnete, to v tom fičáku nejde). Ani nemrknete, Vaše nohy se odlepí od země a je to! Pak už jenom poslouchejte instruktora, který Vás naučí ovládat své tělo tak, abyste mohli let pěkně řídit, užili si ho a mohli případně udělat nějaký ten akrobatický kousek.

Chcete ve větrném tunelu letět i vy?

Chci to zkusit! 🙂