Jak se na létání ve větrném tunelu připravit?

Objednali jste si let ve větrném tunelu, ale přesně nevíte, co Vás čeká? A co si vzít s sebou? Odpovědi na mnohé dotazy se můžete dozvědět v sekci nejčastějších dotazů. Pokud se ale chcete dozvědět, jak přesně bude Váš let vypadat a na co se můžete těšit, čtěte dále.

objednat-let

Prvním krokem je objednávka přes internet. Vyplněním jednoduchého dotazníku a domluvením termínu si zajistíte ideální den a hodinu pro svůj let. Rezervaci je potřeba vytvořit alespoň 14 dní dopředu. V letňanském vzdušném tunelu se létá denně, takže s domluvením termínu by neměl být problém. Budeme se snažit Vám vyjít maximálně vstříc. Pokud by se Vám termín přestal hodit, je také možné domluvit jeho změnu. Okamžitě po zaplacení zážitku obdržíte potvrzovací mail a o několik dní později také certifikát poštou nebo kurýrní službou. Tento letový certifikát je stále možné vyměnit za jiný zážitek, nebo na něm změnit datum.

V samotný den letu je dobré přijít alespoň hodinu před startem létání. Je totiž nutné vyplnit prohlášení o svém zdravotním stavu, registrovat se a jít se převléci do kombinézy. Nemusíte se bát, při příchodu do centra se Vás ujme ochotná obsluha a vše Vám vysvětlí a ukáže. Pro pohodlí i bezpečnost při letu Vám bude přidělala slušivá kombinéza, helma i brýle. Pod kombinézu je možné vzít si na sebe vlastní pohodlné oblečení. Doporučuje se vzít si s sebou šněrovací boty.  Poté bude následovat krátký instruktážní kurz, při které se dozvíte, jak přesně větrný tunel funguje a jak se v něm pohybovat, abyste dosáhli kýženého efektu, tedy letu. Také budete mít prostor pro dotazy a praktický nácvik. Součástí přípravného kurzu je také domluva signálů pro případ, že byste chtěli let ukončit nebo zkrátit. V samotném tunelu je totiž komunikace kvůli silnému proudění vzduchu relativně komplikovaná.

Zatímco Vy se budete připravovat na let, Vaši blízcí, kteří mohou jít samozřejmě s Vámi, si mohou udělat pohodlí v restauraci přímo naproti prosklenému větrnému tunelu. Diváci také mohou fotit či kamerovat Váš let. Je zde také možnost zakoupit si profesionální záznam na DVD, který sestává ze záznamů kamer, umístěných ve větrném tunelu.

Poté přichází toužebně očekávaná chvíle letu. Otevřou se dveře tunelu a Vy se položíte na silný proud vzduchu, který Vás nadnáší a Vy letíte! Samozřejmě s Vámi po celou dobu bude profesionální instruktor, který Vám bude ve Vašich letových začátcích pomáhat a při komplikacích může poskytnout potřebnou oporu či pomoc. Běžná doba letu jsou 3, 6 nebo 9 minut. Přestože by se mohlo zdát, že jde o krátký čas, při seskoku padákem většinou parašutista letí necelou minutu! Jde tedy o pocit hned několika seskoků z letadla! Pokud byste toužili po intenzivnější parašutistické přípravě, je možné strávit v letové kabině denně až 30 minut, přičemž jednotlivé vstupy jsou rozděleny na kratší intervaly. Pro začátečníky se ale doporučuje spíše kratší doba, přece jenom, let je také fyzicky náročný. Běžně je možné, aby do letového prostoru vstupoval vždy jen jeden návštěvník. Pokud už se ale jedná o zkušenějšího parašutistu či letce, je možné vpustit do větrného tunelu až tři osoby. K tomu je ale potřebná dávka akrobacie a zkušenosti, aby si letci navzájem nebyli překážkou či nebezpečím. Například při nácviku sportovního indoor skydivingu se ve větších tunelech pohybují až čtyři lidé zaráz.

Po silném zážitku je také možnost krátké zpětné vazby, dotazů nebo rovnou objednání na další termín, při kterém budete zažívat opět pocit volného pádu a letu bez omezení. Náš poukaz je také možné darovat někomu blízkému jako dárek. Vše je na domluvě, my se budeme snažit o Vaši absolutní spokojenost.

znc-stampObjednejte si létání

Štítky: , ,