Chci letět jako pták! Simulátor volného pádu je zde

Představte si pocit, že se vznášíte nad zemí bez kladek, lan a složitých divadelních konstrukcí. Prostě jen plachtíte vzduchem. Ne, nejsme v daleké budoucnosti ani na jiné planetě. Ještě dnes si můžete vyzkoušet pocit volného pádu ve větrném tunelu! Centrum, které Vám v České republice tento neopakovatelný zážitek může nabídnout je Skydive aréna v pražských Letňanech. Zde je možné vyzkoušet si několikaminutový volný pád při proudění vzduchu až 270 km/h.

Létání ve větrném tunelu je ideální pro všechny, kteří si chtějí užít létání, aniž by museli skočit z letadla s padákem. Ve skleněném tunelu přitom můžete to stejné zažít bez strachu z neotevření padáku či katastrofy letadla. Skleněná větrná komora má v průměru 4,3 metrů a může sloužit k rekreačním letům, stejně jako k nácviku seskoků pro profesionální vojáky či parašutisty. Létat v simulátoru volného pádu může člověk i bez předchozích zkušeností , není potřeba žádná specifická příprava, jen krátká instruktáž před samotným letem. Během ní máte možnost dozvědět se, jak větrný tunel funguje a jak se v něm nejlépe pohybovat.

letani

Také si prakticky vyzkoušíte, jaké pohyby Vás při letu budou posunovat vertikálně nahoru a dolů. Tento krátký kurz s profesionálním instruktorem je samozřejmě v ceně zážitku. V ceně je také zahrnuto vybavení k letu, kterým je kombinéza, helma a nutné brýle. Pod tento slušivý úbor si můžete obléct vlastní pohodlné oblečení. Co se botů týče, jsou nejlepší boty šněrovací, které nebudou při letu nijak omezovat pohyb.

znc-stampLétat ještě dnes

Hlavní výhodou létání ve větrném tunelu je jeho bezpečnost a délka letu. Na rozdíl od seskoku s padákem, kdy je doba volného pádu maximálně minuta, zde si můžete užívat proudícího vzduchu několik minut. V našem internetovém obchodu si můžete vybrat z nabídky 3, 6 a 9 minut letu. Také si můžete objednat rodinné balíčky nebo profesionální výcvik.  Další z řady výhod je cenová dostupnost tohoto zážitku. Pokud si nejste jistí, zda Vám bude volný pád vyhovovat, můžete si nejprve vyzkoušet tento pocit ve vnitřním větrném tunelu, a až po jeho absolvování zkusit seskok z letadla. Ale pozor!  Je možné, že se vám indoor skydiving zalíbí natolik, že již po seskoku nebudete toužit.

V neposlední řadě je velkou výhodou létání ve větrném tunelu fakt, že je vhodný také pro děti! Pokud je Vašemu drahému dítku více než 5 let, směle může vyzkoušet, jaké to je, proletět se vzduchem. Když jsme byli malí, mnoho z nás toužilo vyzkoušet si, jaké to je, být ptákem. Teď k tomu mají i naši nejmenší jedinečnou příležitost.

Pokud se rozhodnete absolvovat let ve větrném tunelu, jistě můžete vzít své blízké s sebou. V restauraci naproti prosklenému tunelu budou mít přehled o Vašem letu, zároveň si zde mohou zpříjemnit čekání při instruktáži. Také je možné si po letu zakoupit DVD záznam z kamery, umístěné přímo ve větrném tunelu. Vzpomínka na simulátor volného pádu se jistě neztratí! Je ale také možné, aby Vás při letu nakamerovali či vyfotili Vaši známí a kamarádi, kteří přijdou jako doprovod.

znc-stampOkamžitě si zalétejte

Existují ale také jistá omezení, při kterých se nedoporučuje zúčastnit se tohoto zážitku. Například není doporučené, aby se kvůli silnému proudu vzduchu zapojovaly do letu budoucí maminky, nebo děti do 5 let. Při fyzických handicapech a problémech s páteří či volností kloubů je vhodné poradit se s lékařem, zda je tento typ sportovní zábavy vhodný právě pro Vás. Váha sice pro let není určují, protože síla proudícího vzduchu se vždy upravuje konkrétním potřebám letce, přesto se nedoporučuje létat lidem lehčím nez 40 kg a naopat těžším než 130 kilogramů.  Jinak ale nic nebrání tomu, abyste si vyzkoušeli létat ve Skydive aréně Praha!

Štítky: , ,