Nejčastější dotazy o větrných tunelech, aneb co možná nevíte?

Létání ve větrném tunelu, neboli indoor skydiving, má mnoho podob. Od rekreační zábavy, až po seriozní sportovní disciplínu. Tento jedinečný zážitek si tak mohou užívat všichni, od malých dětí až po zkušené parašutisty. Jsou ale nějaká omezení? A mohu zkusit létat, přestože jsem handicapovaný? A je vůbec létání ve  větrném tunelu bezpečné? To všechno se dozvíte v dnešním článku o nejčastějších dotazech.

2333562855_ec6701e1c5_b

Pokud si létání ve vzdušném tunelu objednám, co mohu čekat? Jak bude létání probíhat?

Po domluvení ideálního termínu přijdete k nám do Letňan, kde na Vám dáme k dispozici slušivou kombinézu, brýle a helmu. Jedná se o nutnou výbavu pro vaši bezpečnost. Před samotným létáním také projdete instruktáží, jak se ve větrném tunelu pohybovat, resp. létat. Poté už můžete společně s instruktorem přejít k tunelu, kde si budete moci užít pocit volného pádu i létání v prostoru. Po celou dobu s Vámi instruktor bude, pomůže Vám v začátcích a po zbytek letu Vám bude k dispozici. Po letu obdržíte také certifikát o absolvování letu.

Otázka všech starostlivých rodičů, partnerů i nás samých – je toto létání bezpečné?

Můžeme Vás ujistit, že létání ve větrném tunelu je zcela bezpečné. Samotný tunel je konstruován tak, aby pohyb v něm nebyl nijak riskantní. Prohlédněte si videa. Pro ještě větší bezpečnost také budete při létání oblečeni do kombinézy, helmy a brýlí. Pokud by Vám nebylo dobře, nebo se Vám udělalo během letu špatně, je možné jej kdykoliv v jeho průběhu přerušit domluveným signálem.

Jak rychle proudí vzduch v tunelu? Jaká je maximální rychlost?

Proud vzduchu při Vašem létání záleží na více faktorech. Také tunely jsou konstruovány na různé proudění vzduchu. Tunel u nás v Letňanech  je široký 4,3 metrů a vysoký 12 metrů. Rychlost vzduchu v tunelu je průměrně 50 m/s. Operátor také aktuálně upravuje rychlost proudění vzduchu podle Vaší váhy a zkušeností.

znc-stampChcete si zalétat?

Je ve větrném tunelu zima? Jaké oblečení si mám vzít s sebou? Potřebuji nějaké vybavení?

Ve větrném tunelu může být mírně chladněji. Není ale potřeba si s sebou brát žádné zvláštní vybavení, pokud chcete mít pohodlí, je možné vzít si pod kombinézu pohodlné sportovní oblečení.

Je nutné si před vstupem do větrného tunelu sundat šperky?

Ano, do větrného tunelu není možné vstupovat se šperky, především kvůli Vaší bezpečnosti.

Jaký je minimální a maximální věk pro létání?

Pro létání existuje jen spodní hranice, kterou je 5 let věku dítěte. U starších osob je pak na vlastním zvážení, zda je pro ně tato aktivita vhodná.

Mohu létat těhotná?

Létání není vhodné pro těhotné ženy, vzhledem k silnému tlaku proudícího vzduchu.

Mohu létat, pokud jsem tělesně handicapovaný?

Jistě! Záleží na konkrétní domluvě. Pokud jste fyzicky handicapovaný a chtěl byste zkusit létat, ozvěte se nám a jistě se individuálně domluvíme. Před vstupem do letového prostoru každý návštěvník podepisuje prohlášení o svém zdravotním stavu, pokud bychom si nebyli jistí, zda je Vás zdravotní stav odpovídající, domluvili bychom se na konzultaci s lékařem.

znc-stampChcete létat jako pták?

Je potřeba, abych do větrného tunelu skočila? Bude to podobné jako seskok s padákem?

Do větrného tunelu se vstupuje, ne skáče, není tedy nutné mít obavy ze samotného pádu. Přesný postup vstupu do prostoru tunelu Vám objasní instruktor během krátkého kurzu před samotným letem. Samotný zážitek potom seskok s padákem může připomínat, pocit volného pádu je srovnatelný!

Existuje maximální váha pro létání? Unese mě proud vzduchu, i když vážím 100 kg?

Ano, v našem tunelu jsme stanovili váhový limit minimálně 40 kg a maximálně 130 kg. Pokud tedy vážíte 100 kg, budeme rádi, když náš větrný tunel navštívíte! Jistě se Vám bude zamlouvat.

Mohu s sebou vzít své přátela a rodinu, aby se podívali, jak létám ve vzdušném tunelu?

Samozřejmě. Vaši blízcí Vás mohou při tomto zážitku doprovodit. Náš větrný tunel je prosklený, a tak budou moci přímo sledovat, jak si vedete. Také mohou fotografovat a filmovat, popřípadě se občerstvit v naší restauraci, přímo naproti větrného tunelu.

znc-stampJak si objednat létání?

Štítky: , , , , , , ,