Centrální zdroj informací o létání ve větrném tunelu

Zajímáte se o létání ve větrném tunelu, ale chybí Vám zdroj informací? Chtěli byste se podívat, jak fungují Indoor skydiving centra ve světě? Nebo toužíte po návštěvě některé z plánovaných mezinárodních akcí?

Pojďte se tedy s námi povídat na projekt, který shromažďuje informace z celého světa a představuje tak létání v tunelech z komplexního hlediska. Indoor Skydiving Source je projekt, který vznikl z popudu „tunelových“ letců a je možné jej sledovat na webových stránkách www.indoorskydivingsource.com. Obsahují množství užitečných rad a informací, nabídky akcí a především možností si pořádně zalétat. Tyto stránky jsou bohužel zatím jen v angličtině, nejdůležitější informace a cíle projektu pro Vás tedy překládáme zde!

centralni-zdroj-informaci

Informace

Jedním z cílů tohoto projektu je shánění a hledání informací o létání, o výrobcích tunelů, historii létání či o technikách pohybu ve větrném tunelu. Doposud totiž existovaly jen kusé informace, které bylo potřeba hledat v různých částech internetu. Jedná se tak o jakousi informační databázi pro indoor skydivery. Pokud byste se chtěli k projektu připojit, nebo jej sledovat na facebooku, máte možnost pod tímto linkem: www.facebook.com/indoorskydivingsource. Tvůci projektu jsou otevření novým nápadům a vylepšením, pokud se tedy plánujete zapojit, jste srdečně vítáni ke spolupráci.

znc-stampKlikněte a budete létat

Vzdělávání

Popularita létání ve větrných tunelech roste, k celkovému povědomí o tomto jedinečném sportu však má ještě daleko. Stále jsou lidé, kteří o tomto typu sportu a zábavy netuší, přestože by možná chtěli skvělý pocit volného pádu zažát. Dalším cílem je tedy zpopularizování létání mezi veřejnost a získání nových nadšených letců. Zveřejňováním zajímavých a praktických informací a článků tak chtějí inspirovat a přivést do tohoto oboru nováčky či zasloužilé profesionální letce, kteří se ale doposud s létání ve větrném tunelu nesetkali. Můžete zde také nalézt kurzy pro budoucí instruktory či několikadenní soustředění pro zkušené letce.

Komunita

Skupina lidí, kteří se již létání ve větrném tunelu věnují, pořádá nejrůznější akce a setkání. Ať už se jedná o přátelé, které „jen“ baví létat, nebo o profesionální skydivery, všichni se mohou na společných akcích potkat a třeba se také utkat na některém z mnoha šampionátů, konaných po celém světě. Další motivací pro vznik centrálního webu je tedy také podpora těchto skupin a zveřejňování akcí, jimi pořádaných. Bez ohledu na město či zemi je možné na webových stránkách propagovat akce či soutěže a pozvat tak přátele z celého světa. Na webu je také možné najít medailonky zasloužilých isntruktorů, kteří se podíleli na tvorbě komunit po celém světě. Všechna jména, které v indoor skydiving-světě něco znamenají, naleznete na stránkách projektu.

Budoucnost

Se vzrůstajícím počtem letců i větrných tunelů se rychle zvětšuje také množství komunit a akcí. Rozhodlo se tedy, že se začnou pořádat společné akce pro ujasnění budoucnosti indoor skydivingu. Zde bude možné dozvědět se, jaký je možný další růst v rámci této sportovní disciplíně. Pokud byste se chtěli aktuálně zúčastnit některé z plánovaných akcí, máte možnost! Přestože největší akcí roku bude šampionát ke konci kalendářního roku, již nyní v únoru 2015 je k vidění soutěz skydiverů v Dubaji.

znc-stampObjednat se do větrého tunelu

Soutěžit se bude ve dvou disciplínách – Dynamický pohyb a Společná formace. Zajímavou motivací může být 30 tisíc dolarů jako odměna pro absolutního vítěze. Soutěž se uskuteční ve větrném tunelu v Dubaji v pátek 20. února 2015. Jen o dva dny později se uskuteční velkolepý souboj leteckých skupin ve washingtonském městě Seattlu. Během neděleního odpoledne se vystřídá množství družstev, bojujících proti sobě v šesti disciplínách, mezi které patří například skupinová akrobacie či freestyle.

Štítky: , , , ,