Videa s větrnými tunely, která musíte vidět!

O oblíbenosti létání ve větrných tunelech není sporu. Každý rok se všude po světě staví nové a nové tunely, které přináší sportovní i relaxační vyžití. Vznikají také sportovní skupiny, které se létání ve větrných tunelech (tedy indoor skydivingu) věnují profesionálně a závodně. Jejich přehlídky a exhibice je možné vidět například na celosvětové soutěži, pořádané v Severní Karolině již nyní v únoru 2015!

Dnes se společně podíváme na nejrůznější videa, která stojí za vidění a jejich společným znakem je právě vnitřní létání ve větrných tunelech. Narozdíl od článku, věnujícímu se nepovedeným letům, zde se můžete inspirovat povedenými akrobatickými kousky!

vetrny-tunel-400

Prvním videem, které prostě musíte vidět je futuristická reklama anglické společnost, která má zákazníky dovést k objednávání balíčků přes on-line systém. Velmi povedený spot ukazuje čtyři barevně oblečené muže, pohybující se ve větrném tunelu. Tomu, který si balíček nejrychleji přes internet objednal pak dochází zásilka jako prvnímu a ten může jako první opustit nekonečný vzdučný prostor. Na tento povedený reklamní kousek se můžete kouknout zde:

Na dalším videu můžete vidět, jak si vedou čeští borci na celosvětovém klání skydiverů. Svižný klip představuje čtveřici letců, odhodlaných reprezentovat nás a jejich připravenou sestavu. Jako jediní zástupci České republiky na Světovém šampionátu se rozhodně nenechali zahanbit. Jejich akrobatické výkony s prvky baletu byly nakonec porotou oceněny na celkové 2. místo! Gratulujeme! Jejich úspěch můžete sledovat na tomto videu:

Jak vlastně vypadá takové mezinárodní klání ve volném pohybu prostorem? A jaký je pohled kamery  zevnitř z tunelu při samotném letu? A také by nás zajímalo, v jakých prostorách se takový mezinárodní šampionát uskutečňuje? To všechno můžete zjistit z následujícího videa, které představuje Mezinárodní soutěz indoor skydiverů. K vidění jsou samostatné či skupinové exhibice, uvidíme například, jak je možné skákat v prostoru jako na trampolíně. Přesvědčit se o exkluzivitě létání v tunelu se můžete zde:

Co všechno za cviky a pohyby lze ve větrném tunelu provádět nám na dalším videu ukáže jeden z instruktorů indoor skydivingu. Až neuvěřitelné akrobacie, jistě všechny přihlížející nadchly, možná ale také jejich letecké ego zatlačily hluboko pod zem. Holt, jen trénink dělá mistra. Inspirovat ke krásnému létání se můžete ve videu zde:

Týmová práce není jednoduchá věc. A zvláště, když na vás dotírá vzduch rychlostí až 75 km/h. Tito borci ale nehledí na vítr a pilně trénují v rámci setkání skydiverů. Jejich choreografie s mírných nádechem společenských tanců jistě zabodovala. A jak dokazuje gesto jednoho z účastníků na samém konci videa, jsou to opravdoví machři. Tak tedy, krásná přehlídka s ještě krásnější hudbou je ke shlédnutí zde:

A jak se říká, to nejlepší nakonec. Větrný tunel nemusí sloužit jen k rekreačnímu či sportovnímu létání. Můžou se zde také připravovat pro svoji práci vojáci, parašutisté…nebo taky herci. A tak tomu bylo i v případě slavného herce Daniela Craiga, který se pro roli ve filmu Quantum of Solace naučil dokonale létat. Aby mohl být v tomto pokračování bondovky Casino Royal nafilmován při pádu z letadla, bylo zapotřebí jej především naučit létat. Ale protože je Craig šikovný herec, zvládl nakonec nejen létat, ale ve vzduchu rovnou zápasit s protivníkem. Jak se můžete přesvědčit na videu, zhostil se úkolu s vervou a nakonec i úspěchem. Tak tedy, James Bond přilétá:

Klikněte pro více informací o větrných tunelech

Štítky: , , ,