Když se ve větrném tunelu nedaří, co se dařit má?!

I přes veškeré snahy instruktorů a učitelů létání se může stát, že se let ne vždy povede podle našich představ. Nejde o žádnou tragédii a jak víme, trénink je základ úspěchu. Občas se ale stane, že nás právě v oné slabší chvilce někdo zachytí na kameru.

Není nutné se kvůli nepovedeným videím samotného létání ve větrném tunelu bát. Jak uvidíte, účastníci se často nad vlastními „létajícími trapasy“ nakonec dobře pobaví. Pojďme se na několik takových zlomyslnných, ale nevinných videí podívat.

Pokud se rozhodnete létat ve větrném tunelu ve Velké Británii, možná potkáte tohoto odvážného chlapíka, který vypadá, že se jen tak nevzdává. Ze začátku se ve větrném tunelu pohybuje jako profesionál, což také hlasitě komentují jeho přátelé. Optimistický výraz ve tváři na chvíli zmíní, když se elegantně sesune k zemi, odkud ne vždy bývá lehké se zvednout. Při potlesku přátel se nakonec z letového prostoru přesouvá do bezpečí haly a vy se nyní můžete na jeho legrační počínání podívat zde:

S tímto videem si uděláme výlet až na dílný Východ. V hlavním městě Bulharska – Sofii máte možnost vyzkoušet si venkovní vzdušný tunel, který kromě zážitku z létání může přinést zajímavé komplikace. Jak se můžete přesvědčit na následujím spotu, není vždy jednoduché donutit letce, aby se pohyboval spíše vertikálním, než horizontálním směrem. A tak se občas stává, že létající člověk putuje spíše od mantinelu k mantinelu a instruktor si procvičí tělesné schopnosti. Nebojte! Nakonec všechno dobře dopadne. Tak tedy, bulharští letci, představte se nám v tomto krásném a vtipném videu:

Žena v tomto videu začíná svůj let skvěle. Po přípravě naskočí do větrného tunelu a už letí. Po několika sekundách ale ztrácí pevný vzduch pod tělem a začíná (pravděpodobně neúmyslně) představovat moderní verzi breakdance. Vypadá to, že instruktor se také dobře baví. Když ale zjistí, že žena asi neplánuje pokračovat v poklidném letu, doprovodí ji k východovým dveřím. Krásná etuda zde:

Hrdinkou dalšího spotu je také žena. Na delším videu přichází první na řadu muž, který až na pár detailů zvládne svoji lekci skvěle. Po něm však přichází na řadu žena, které se očividně létání zalíbilo natolik, že odmítá opustit letový prostor. Kdoví, nakolik si chce prodloužit dobu létání dobrovolně, a nakolik je její odchod souhrou nešťastných náhod. Nakonec se opravdu ještě jednou proletí, načež se jim (společnými silami) povede dostat ji za dveře větrného tunelu. Tento nerovný zápas s větrem si můžete prohlédnout zde:

Existuje několik kategorií nováčků v létání. Patří mezi ně přirozené talenty, ale také ti, kteří se s křídly na zádech asi nenarodili. Letec na následujícím videu má očividně s proudem vzduchu problém již od nástupu do větrného tunelu. Pak už se kupí chyba za chybou. Nebo, že by chtěl být jen blíže instruktorovi? Krátké video připomíná spíše rychlovýcvik bojového umění, než plynulou jízdu, přátelé sedící u tunelu se však dobře baví. Všechno dobře dopadne, ikdyž o létání se v tomto případě moc mluvit nedá. Tak tedy – tady je:

Poslední video, které si představíme, může působit závratě. Nebo paniku. Popisek u videa prozrazuje, že žena při létání ve větrném tunelu uletěla do atmosféry naší Země. Tento venkovní vzdušný tunel by možná něco takového umožňoval. Ale má dostatečně silný proud vzduchu? A je něco takového vůbec možné? Na všechny tyto otázky nám odpoví poslední video, které můžete shlédnout zde:

Tak tedy – šťastný let!

znc-stampChcete si zalétat?

Štítky: , ,