Jak olympijští lyžaři využívají větrný tunel, aby vyhráli?

A je tu další zpráva z oblasti větrných tunelů. Tentokrát nejde o větrný tunel pro legraci, čili skydiving větrný tunel. Jde o aerodynamický vědecký větrný tunel, který využívají profesionální lyžaři, aby optimalizovali proudění vzduchu.

lyzar-vetrny-tunel

 

Nahrbení olympijského lyžaře Stevena Nymana je u lyžařů stejně slavné, jako u fotbalistů volný kop Davida Backhama. Steven nedovedl svoje ohnutí hřbetu k dokonalosti v horách, když míjel tyčky rychlostí sto kilometrů v hodině. Dovedl ho k dokonalosti v aerodynamickém větrném tunelu.

„Data z větrného tunelu odkryla nový svět možností k získání dalších milisekund,“ píše světový sportovní redaktor. Milisekundy můžou být nahnány těsnějším hladkým Evropským oblekem, například. Tady ale pokusy amerického lyžařského týmu nekončí. Zahrnuje také GPS sledování pohybu pro vyhledání nejlepší vhodné dráhy lyžaře, psychologický pozitivní trénink, studium o obtékání vzduchu kolem předmětů, denní krevní testy pro monitorování hladiny cukrů a kreatinu. Věda dává americkým lyžařům nejlepší šance v historii na vysněné olympijské výhry. Tak uvidíme.

Pokud chcete také zažít něco adrenalinového, ale pěkně v bezpečí a v teplíčku – zkuste větrný tunel!

Chci do větrného tunelu!